fbpx

Чому всі засоби масової інформації «дорослі»?

Чому всі засоби масової інформації «дорослі»?

Чому всі засоби масової інформації «дорослі»?

Сучасні ЗМІ переповнені різноманітною інформацією, що може бути як корисною, так і шкідливою для наших дітей.

Останнім часом кількість підлітків, які стають на стежину злочинності стрімко зростає. Розмірковуючи над причинами цього явища, я приходжу до висновку, що людство поступово знищує хороші якості своїх нащадків за допомогою «дорослих» інформаційних ресурсів, за яких дитина спостерігає за навколишнім світом, не усвідомлюючи, що таке «добре», а що «погано».

За останнє десятиліття швидкими темпами починає прогресувати така безрадісна тенденція: батьки, народивши дитину, одразу залишають її з нянею і поспішають на роботу. Ця проблема найбільше впливає на чадо, яке позбувшись батьківської турботи частенько засиджується за телевізором або комп’ютером. Звісно, з цих джерел можна почерпнути багато цікавої та корисної інформації, наприклад, переглядаючи пізнавальні мультфільми та читаючи статті у пресі. Проте з іншого боку реальний світ поступово стає віртуальним, причому дитина починає жити та марити тими відеороликами, які створені вигаданими акторами. Нині ж у світі мас-медіа багато передач, фільмів та рекламних роликів просякнуті агресією, сексуальними сценами, насильством, що руйнує дитячу психіку.

Ще однією вагомою причиною того, чому дитина стає так рано дорослою є необізнаність батьків у тих речах, з якими постійно стикається їхній малюк. Для прикладу візьмемо мультфільми «Том і Джері», «Маша і Ведмідь», «Ну, постривай!». Здавалося б, це зовсім дитячі та милі мультики, які не принесуть ніякої шкоди. Але це далеко не так. Пригляньтесь уважніше і ви побачите насильство кота Тома над бідним мишенятком Джері; вовка, який має вульгарну поведінку та палить цигарки; дівчинку Машу, як взірець глузування та непослуху.

Але нічого не зробиш – мас-медіа не стане підлаштовуватись під малу аудиторію, а діти продовжуватимуть переглядати те, що їм подобається, а не те, що корисно. Проте ця ситуація не така катастрофічна. Тому я хочу дати декілька порад батькам для того, щоб мінімалізувати вплив ЗМІ на їхніх дітей:
1. Батьки мають приділяти багато уваги своєму чаду.
2. Поцікавтеся, якими саме матеріалами захоплюється ваш малюк.
3. Стежте за довготривалими переглядами телевізора.
4. Виховуйте в дитини вміння вибірково переглядати інформацію.
5. Станьте моральним авторитетом – і тоді Ваша кровинка почне наслідувати Вас самих.

Автор: Мирослава Куць

Коментарі закрито.